» ANASAYFA  
 
ÜRÜNLER E-KATALOG KURUMSAL AR-GE ÜRETİM KARİYER İLETİŞİM
KURUMSAL
Hakkımızda
Ürün E-Katalogumuz
Hakkımızda

Almanya’da 1981 yılında dondurulmuş hazır döner üretmek için Eskişehir’li Tütüncübaşı kardeşler tarafından Karmez Gmbh ismiyle kurulan Karmez, tüm Avrupa ülkelerine dondurulmuş döner satışı yapan Avrupa’nın bir numaralı döner üreticisi olarak tanınmaktadır. Karmez’in Belçika, Fransa, İtalya ve İspanya’da kurulu kendine ait depoları ve alt toptancılarının üzerinden tüm Avrupa ülkelerine Döner ve Ekmek (Özel Döner Pidesi ve Tortilla) satmaktadır. Aile bu satış noktalarında dönerin satılması amacıyla Türkiye’de endüstriyel tarzda çalışan modern bir ekmek ve ekmek çeşitleri ile unlu mamuller üretim tesisini kurmayı planlamıştır.

Türkiye’deki endüstriyel tarzda çalışan, modern, kaliteli ve hijyenik koşullarda ekmek üretimi konusundaki mevcut açığı gidermek ve yurtdışına dondurulmuş döner pidesi ve Tortilla ihraç etmek amacıyla Tütüncübaşı kardeşler tarafından 1996 yılında Karmez Birleşik Gıda San.ve Tic. A.Ş. kurulmuştur. İzmir Kemalpaşa’da Ankara Asfaltı 40. km‘de yaklaşık 10.000 m2 kapalı alanda kurulmuş olan işletmede, modern teknoloji kullanılmaktadır. Karmez, kalitesi ve yaklaşık 250 çesit zengin ürün yelpazesiyle Türkiye’de bir numara olmayı hedeflemektedir.

İç piyasada pekçok hipermarketin yanı sıra, askeri tesisler, oteller ve irili ufaklı marketler ile başta İzmir ve çevresi, Muğla ve çevresi, Balıkesir ve çevresi, Bursa, Eskişehir, Afyon, Denizli, Aydın, Ankara ile İstanbul’da yaklaşık 1600 noktaya satış yapılmaktadır. Önümüzdeki günlerde diğer illerde de satışlara başlanacaktır. Döner pidesi ve Tortilla ihracatı yaptığımız ülkeler arasında özellikle Avrupa Birliği ülkeleri gelmektedir. Ürünlerimizin üretim, dağıtım ve kullanımı aşamalarında çevrenin korunması için çevre ile uyumlu ambalaj malzemesi kullanılmakta ve ambalaj atıkları düzenli bir şekilde toplanarak çevreye zarar vermesi engellenmektedir.